MWG: Kamil Zieliński najlepszy w Trzebini

Reprezentant Domin Sport – Kamil Zieliński zwyciężył w pierwszym etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Zieliński założył także koszulkę najlepszego górala. 
 
Na mecie Kamil komentował: 
 
To był dla nas bardzo dobry dzień. Już 2 km po starcie była pierwsza i zarazem jedyna tego dnia premia górska. Zgodnie z planem zaatakowałem po punkty i zapewniałem sobie koszulkę najlepszego górala. Lotną premię wygrał Paweł Bernas zgarniając sekundy bonifikaty.
 
Kiedy odjechała dwójka: Wojtek Pszczolarski i Białorusin Sobal, jazda zaczęła się trochę ciągnąć. Pod koniec etapu już jasne było, że trzeba szykować się na finisz. Ekipy rozprowadzały się na dwóch ostatnich kilometrach. Widać było ustawiających się zawodników Adrii Mobil, CCC Sprandi, Hurom oraz nas. Miałem dobrą pozycję wyjściową i na 250 m do mety poszedłem z długiego finiszu.
 
Chciałbym podziękować całej ekipie, bo dzisiaj nie było u nas żadnego słabego ogniwa i zgodnie pracowaliśmy na ten sukces. Bardzo się cieszę zarówno ze zwycięstwa etapowego, jak i koszulki lidera. Będziemy walczyć, żeby utrzymać ją do końca.
 
Fot. Justyna Ślęczka
 
Pełna galeria zdjęć tutaj.