Paweł Bernas wskakuje na podium MWG!

Ekipa Domin Sport kończy Małopolski Wyścig Górski z drugim miejscem Pawła Bernasa w klasyfikacji generalnej, wygranym pierwszym etapem oraz drugim miejscem na ostatnim odcinku.
 
Paweł Bernas tak komentuje start w Małopolsce: To był bardzo dobry wyścig dla całej ekipy. Rozpocząłem drugim miejscem w Kryterium O Złoty Pierścień Krakowa – trzeba przyznać, że przegrana w końcowym sprincie z Alanem Banaszkiem nie może być uznana za porażkę. Pierwszy etap wyścigu należał już do nas i padł łupem Kamila Zielińskiego.
 
Ostatni, najcięższy etap rozgrywał się pomiędzy Chochołowem a Nowym Targiem. W końcówce wyglądało na to, że 6-osobowa ucieczka rozda miejsca między sobą, ale Paweł Bernas postawił wszystko na jedną kartę i samotnie przeskoczył do czołówki, wskakując na podium.
 
Organizatorzy naprawdę się postarali, żeby dać nam w kość, serwując trzy bardzo sztywne podjazdy pod Pitoniówkę. Na ostatnim z nich odjechała szóstka, a ja z Kamilem Zielińskim pozostaliśmy w 25-osobowej drugiej grupie. Niewiele zabrakło. W samej końcówce czułem się całkiem dobrze, więc zaatakowałem i oderwałem się od peletonu. Próba przeskoczenia do ucieczki okazała się udana – dogoniłem ją na ostatnim kilometrze, a potem poszedłem za ciosem. Wykorzystując element zaskoczenia zdołałem wywalczyć drugie miejsce na etapie, które zaowocowało również drugą lokatą w generalce. Przydały się trzy sekundy bonifikaty wygrane na premii lotnej pierwszego dnia. Był to maksymalnie dobry wynik, jaki mogliśmy uzyskać przy takim układzie klasyfikacji generalnej przed etapem – komentował na mecie zawodnik.
 
Kolejne starty ekipy to klasyki na Dolnym Śląsku: Grand Prix Doliny Baryczy oraz Korona Kocich Gór, a następnie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym.
 
Fot. Justyna Ślęczka
 
Pełna galeria z wyścigu: tutaj.