Trochę historii..

Poniżej krótka historia poprzednich ekip kolarskich powstałych na bazie klubu sportowego DOMINSPORT

 

W roku 2004 Andrzej Domin, Grzegorz Gronkiewicz i Wojciech Bartolewski założyli grupę pod nazwą "Domin Scout Śnieżka Lody" (Oznaczenie UCI: CHL)

Grupa działała przez cały 2004 rok i odniosła spore sukcesy. Do najważniejszych możemy zaliczyć zwycięstwo Tomasza Kłoczko w 11 etapowym wyścigu dookoła Bułgarii z metą w Sofii.

Kolejnym ogromnym sukcesem było zajęcie również przez Tomasza Kłoczko 3 miejsca w 4 etapowym wyścigu dookoła Chin. Konkurentami naszych kolarzy byli reprezentanci 11 ekip m.in.  z Chin, Mongolii, Korei oraz Japonii.

Kolejne zwycięstwa:

  • 30/05/2004 Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wołomin (Bartłomiej Ksobiak)
  • 28/08/2004 Puchar Miasta Bydgoszcz (Bartłomiej Ksobiak)

Skład ekipy był następujący:

  • Barczyk, Piotr
  • Barczyk, Krzysztof
  • Bentkowski, Pawel
  • Gieracki, Grzegorz
  • Kłoczko, Tomasz
  • Ksobiak, Bartłomiej
  • Leśniak, Tomasz
  • Mermer, Krzysztof
  • Mikołajczyk, Przemysław
  • Okruciński, Daniel
  • Patalon, Kamil
  • Wyrzykowski, Zbigniew

Grupa "Knauf Team" powstała na początku 2005. Utworzona została wspólnie z Andrzejem Dominem, Wiesławem Ruskiem i Marcinem Wątrobińskim.

W kategorii UCI grupa ta posiadała status ekipy kontynentalnej (stara kategoria: 3) (Oznaczenie UCI: KNF)

W latach 2005 i 2006 była to najlepsza polska ekipa kontynentalna w kraju. O sile tego składu mogą świadczyć takie wygrane jak Puchar PKol w 2006 roku czy 1 miejsce w wyścigu dookoła Antwerpii (Marcin Sapa).

Puchar Pkol składał się z 11 wyścigów oraz mistrzostwa Polski. W klasyfikacji indywidualnej wygrał Marcin Sapa tuż przed Krzysztofem Jeżowskim oraz Tomaszem Kiendysiem. Grupowo Knauf Team zajął wtedy  1 miejsce.

Łącznie zespół posiadał na koncie 52 wygrane

 

Patrząc na klasyfikację generalną UCI, Knauf Team zajmował 12 miejsce w rankingu.

 

Wygrane w 2005 roku:

  • 09/04/2005             Etap 1 Wielkanocny Wyścig o Puchar Wójta Gminy Kłomnice (Jaroslaw Rębiewski )
  • 10/04/2005             Etap 3 Wielkanocny Wyścig o Puchar Wójta Gminy Kłomnice (Tomasz Kiendyś)
  • 10/04/2005             Wielkanocny Wyścig o Puchar Wójta Gminy Kłomnice              (Jaroslaw Rębiewski )
  • 16/04/2005             Etap 3 Kalisz - Konin, Kazimierz Biskupi             (Piotr Zaradny)
  • 17/04/2005             Klasyfikacja Generalna Kalisz - Konin (Tomasz Lisowicz)
  • 29/05/2005             O Wielką Nagrodę Bełchatowa             (Włodzimerz Gilicki)
  • 07/06/2005             Etap 1 Bałtyk-Karkonosze-Tour, Wałcz             (Piotr Zaradny)
  • 17/07/2005             Tyskie Kryterium Fiata              (Tomasz Lisowicz)
  • 28/07/2005             Etap 3 Wyścig Dookoła Mazowsza, Płonsk      (Piotr Zaradny)
  • 30/07/2005             Etap 5 Wyścig Dookoła Mazowsza, Siedlce      (Krzysztof Jeżowski)
  • 30/07/2005             Klasyfikacja Generalna Wyścigu Dookoła Mazowsza  (Piotr Zaradny)
  • 20/08/2005             Szlakiem walk mjr. Hubala      (Tomasz Kiendyś)
  • 21/08/2005             Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej         (Wojciech Pawlak)
  • 30/08/2005             Schaal Sels, Belgia       (Marcin Sapa)
  • 11/09/2005             Etap 2 Tour de Bulgarie, Kazanlak        (Jaroslaw Rębiewski )
  • 11/09/2005             Etap 2 Tour de Bulgarie, Kazanlak        (Wojciech Pawlak)
  • 11/09/2005             Etap 2 Tour de Bulgarie, Kazanlak        (Tomasz Lisowicz)
  • 11/09/2005             Etap 2 Tour de Bulgarie, Kazanlak        (Marcin Sapa)
  • 11/09/2005             Etap 2 Tour de Bulgarie, Kazanlak        (Tomasz Kiendyś)
  • 13/09/2005             Etap 5 Tour de Bulgarie, Burgas            (Jaroslaw Rębiewski )

 

Skład ekipy w 2005 roku:

  • Barczyk, Piotr
  • Detko, Artur
  • Fałtyn, Adrian
  • Gilicki, Włodzimerz
  • Herudziński, Michal
  • Jeżowski, Krzysztof
  • Kiendyś, Tomasz
  • Krasnodębski, Maciej
  • Lisowicz, Tomasz
  • Pawlak, Wojciech
  • Pilarski, Michał
  • Rębiewski, Jaroslaw
  • Sapa, Marcin
  • Strzelski, Bartłomiej
  • Walczak, Damian
  • Zaradny, Piotr

 

Wygrane w 2006 roku:

  • 01/04/2006             GP Dzierżoniowa: ( Jaroslaw Rębiewski )
  • 02/04/2006             Memoriał Romana Regorowicza: ( Tomasz Lisowicz )
  • 09/04/2006             Wielkanocny Wyścig o Puchar Wójta Gminy Kłomnice: ( Piotr Barczyk )
  • 14/04/2006             Etap 2 Rhône-Alpes Isère Tour, St Quentin Fallavier: ( Tomasz Kiendyś )
  • 20/04/2006             Etap 1 part a Kalisz - Konin, Zgierz: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 20/04/2006             Etap 1 part b Kalisz - Konin, Zgierz: (  Piotr Zaradny )
  • 21/04/2006             Etap 2 Kalisz - Konin, Wieruszów: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 22/04/2006             Etap 3 part b Kalisz - Konin, Biskupi: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 22/04/2006             Etap 3 part a Kalisz - Konin, Kalisz: (  Tomasz Kiendyś )
  • 23/04/2006             Etap 4 Kalisz - Konin: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 23/04/2006             Klasyfikacja Generalna Kalisz - Konin: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 29/04/2006             Etap 3 Szlakiem Grodów Piastowskich, Polkowice: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 29/04/2006             Etap 2 Szlakiem Grodów Piastowskich, Rudna: (  Tomasz Kiendyś )
  • 30/04/2006             Etap 4 Szlakiem Grodów Piastowskich, Głogów: (Krzysztof Jeżowski )
  • 30/04/2006             Klasyfikacja Generalna Szlakiem Grodów Piastowskich: (Tomasz Kiendyś )
  • 07/05/2006             Etap 2 Szosami Zagłębia:          (  Krzysztof Jeżowski )
  • 07/05/2006             Klasyfikacja Generalna Szosami Zagłębia:  (Krzysztof Jeżowski )
  • 27/05/2006             GP Tartu: (  Wojciech Pawlak )
  • 05/06/2006             Prologue Bałtyk-Karkonosze-Tour, Trzebiatów: (  Jaroslaw Rębiewski )
  • 08/06/2006             Etap 3 Bałtyk-Karkonosze-Tour, Zary: (  Piotr Zaradny )
  • 11/06/2006             Etap 7 Bałtyk-Karkonosze-Tour, Jelenia Góra: (  Marcin Sapa )
  • 01/07/2006             Etap 5 Course de la Solidarité Olympique, Krosno: (  Tomasz Kiendyś )
  • 16/07/2006             Pomorski Klasyk: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 25/07/2006             Etap 1 Wyścig Dookola Mazowska, Siedlce: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 26/07/2006             Etap 2 Wyścig Dookola Mazowska, Wyszków: (  Piotr Zaradny )
  • 28/07/2006             Etap 4 Wyścig Dookola Mazowska, Piaseczno: (  Krzysztof Jeżowski )
  • 30/07/2006             Klasyfikacja Generalna Wyścig Dookoła Mazowsza: (  Tomasz Kiendyś )
  • 02/08/2006             Zloty Pierścień Krakowa: (  Tomasz Kiendyś )
  • 03/08/2006             Etap 1 Małopolski Wyścig Gorski, Świątniki Górne: (Marcin Sapa )
  • 06/08/2006             Wyścig o Wielką Nagrodę Bełchatowa: (Jaroslaw Rębiewski )
  • 26/08/2006             Szlakiem walk mjr. Hubala: (Tomasz Lisowicz )
  • 03/09/2006             Wincentego Witosa:  (Artur Detko )

 

Skład ekipy w 2006 roku:

  • Barczyk, Piotr
  • Bentkowski, Pawel
  • Detko, Artur
  • Jezowski, Krzysztof
  • Kiendyś, Tomasz
  • Lisowicz, Tomasz
  • Pawlak, Wojciech
  • Pilarski, Michał
  • Podobiński, Wojciech
  • Rebiewski, Jaroslaw
  • Sapa, Marcin
  • Stolarz, Eryk
  • Strzelski, Bartłomiej
  • Szymański, Piotr
  • Zaradny, Piotr

W 2007 roku Andrzej Domin zarejestrował ekipą kontynentalną "Dynatek" (Oznaczenie UCI: DNS)

Firma Dynatek - producent rowerów chciał zareklamować się w Europie wschodniej co zaowocowało umową sponsorską.

Do najważniejszych sukcesów drużyny można zaliczyć zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji grupowej w ProLidze.

Wygrane:

  • 07-04-2007             Wielkanocny Wyścig o Puchar Wójta Gminy Kłomnice: (Wojciech Pawlak)
  • 22-04-2007             Etap 3 Kalisz - Konin, Kalisz: (Marcin Gebka)
  • 05-06-2007             Prologue Bałtyk-Karkonosze-Tour: (Marcin Gebka)
  • 04-08-2007             Etap 3 Małopolski Wyścig Górski, Krynica: (Dawid Krupa)

Skład ekipy:

  • Barczyk, Piotr
  • Detko, Artur
  • Gębka, Marcin
  • Krupa, Dawid
  • Krupiński, Tomasz
  • Krzywy, Krzysztof
  • Pawlak, Wojciech
  • Podobiński, Wojciech
  • Przydział, Piotr
  • Przydział, Artur
  • Strzelski, Bartłomiej